توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی حسابداری تولید در 39 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

حسابداری تولیدی یا صنعتی چیست؟

انواع هزینه‌های تولید

هزینه سربار تولید چیست؟

درآمد شرکت تولیدی در حسابداری تولیدی

نحوه حسابداری شرکت‌های تولیدی

انواع ثبت حسابداری شرکت تولیدی

نرم‌افزار حسابداری مناسب تولیدی


بخشی از متن

مقدمه

بیشتر عملیاتی که در یک شرکت تولیدی قابل بحث می باشد حول میزان هزینه تولید کالاهای شرکت، برنامه ریزی تولید و تمامی مراحل از ورود مواد اولیه در چرخه تولید، تا ساخت کالا مورد بررسی قرار داده می شود. این عملیات باید در هر دوره مالی بتواند برآورد دقیقی از سیستم تولید را به شما ارائه دهد.

حسابداری تولیدی به عنوان یکی از پرکاربردترین حسابداری از انواع حسابداری است و به علت اهمیتی که حسابداری تولید (Production Accounting) و نوع سیستم حسابداری یک شرکت تولیدی برای مجموعه‌ها دارد، ما در این مطلب کوشیده‌ایم تا با جمع‌آوری اطلاعات مفیدی در این زمینه، چون آشنایی با انواع هزینه‌های تولید، چگونگی درآمد شرکت‌های تولیدی، تعریف سربار چیست، مراحل حسابداری یک شرکت تولیدی و حتی بهترین نرم‌افزار حسابداری تولیدی و بسیاری موارد دیگر شما را با زوایای مختلف حسابداری تولیدی آشنا نماییم.

حسابداری تولیدی یا صنعتی چیست؟

در واقع اگر بخواهیم بگوییم حسابداری تولیدی یا صنعتی چیست و نقش آن چگونه است. می‌توان گفت این نوع حسابداری یک پیش‌بینی دقیق از هزینه‌های پیشرو، برای تولید یک محصول در یک سازمان را برعهده‌ گرفته و بابیان آماری دقیق میزان ریسک‌پذیری و قیمت منطقی محصول را مشخص می‌نماید. بدین‌ صورت می‌توان به کمک ثبت‌های حسابداری صنعتی با خیالی آسوده‌تر وارد عرصه تولید شد و با کنترلی همه‌جانبه بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و کارخانه، تصمیماتی معقولانه‌تر و دقیق‌تر اتخاذ نمود.

و ...