توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی حسابداری خدماتی در 37 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

حسابداری خدماتی چیست

چرخه حسابداری در شرکت‌های خدماتی

صورت‌های مالی شرکت‌های خدماتی

کدینگ حسابداری شرکت خدماتی

آموزش حسابداری خدماتی

نحوه ثبت سند حسابداری شرکت خدماتی

گزارش‌های موردنیاز در شرکت خدماتی


بخشی از متن

مقدمه

آیا می دانید حسابداری خدماتی به چه افرادی کمک می کند؟ برخی از شرکت‌های خدماتی هستند که به‌ صورت منظم به ارائه خدمات تخصصی و عمومی به مشتریان بالقوه خود می‌پردازند. این شرکت ها از حسابداری خدماتی استفاده می نمایند.

می‌توان گفت، حسابداری خدماتی مالی بررسی تمامی اقدامات در طول دوره مالی، صدور سند حسابداری و ساماندهی مدارک بر اساس تاریخ به‌منظور استخراج ترتیب بدهکاری و بستانکاری، دفترنویسی و … است، که فقط بخش کوچکی از وظایف حسابدار خدماتی به شمار می‌آید.

پیتر دراکر معتقد است که همه سازمان‌ها، سازمان‌های خدماتی هستند.

بعضی از این سازمان‌های خدماتی محصول نیز تولید می‌کنند.

به‌ هرحال تا با زوایای مختلف حسابداری موسسه خدماتی آشنا نشوید، نمی‌توانید بر ارزشمندی آن پی ببرید، از این‌جهت ما در این مطلب کوشیده‌ایم تا شما عزیزان را با حسابداری خدماتی (Service Accounting)، چرخه حسابداری در شرکت‌های خدماتی، تفاوت شرکت خدماتی با تولیدی و بسیاری موارد دیگر آشنا نماییم.

حسابداری خدماتی چیست

تمام تلاش‌هایی که شرکت‌ های خدماتی در راستای بهبود کارایی، نصب، استقرار و حل چالش‌های پیشرو، رفع مشکلات و … انجام می‌دهند، همگی جز خدمات آن‌ها محسوب می‌شود. ولی به علت اینکه زیاد در دیدرس نبوده و اندازه ‌گیری دقیقی برای آن امکان‌پذیر نیست، اکثر افراد تصور می‌کنند که سازمان‌های خدماتی اهمیت چندانی نداشته و این سازمان‌های تولیدی است، که بار فعالیت‌های اقتصادی کشور را بر عهده ‌دارند؛ اما باید بدانیم فعالیت‌های خدماتی نه‌ تنها تعداد بیشتری از فعالیت‌های اقتصادی را به خود تخصیص می‌دهند، بلکه ارزشمندی بیشتری نیز دارند.

بدین‌صورت می‌توان در تعریف حسابداری خدماتی گفت “حسابداری خدماتی به مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی اطلاق می‌گردد که حسابداری شرکت ‌های خدماتی و بازرگانی در مسیر آزمایش و تصدیق همخوانی ستون‌های بدهکار و بستانکار از دفتر روزنامه با ستون‌های مشابه در تراز آزمایشی از حساب‌های معین و کل انجام می‌دهد.

و ...